საინფორმაციო-შემეცნებითი პორტალი
გია აბაშიძე: საია და „ნაცენჯეოები“ მათი კურატორების მსგავსად გზააბნეულნი არიან - სტრასბურგში გაასაჩივრეს ე.წ. რუსული კანონი გამჭვირვალობაზე და მის შეჩერებას არ ითხოვენ
24-03-2025
საია და „ნაცენჯეოები“ მათი კურატორების მსგავსად გზააბნეულნი არიან - სტრასბურგში გაასაჩივრეს ე.წ. რუსული კანონი გამჭვირვალობაზე და მის შეჩერებას არ ითხოვენ,- ასე ეხმიანება ანალიტიკოსი გია აბაშიძე „საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის“ თავმჯდომარის, ნონა ქურდოვანიძის განცხადებას, რომლის თქმითაც, ადამიანის უფლებათა ევროპულ სასამართლოში „გამჭვირვალობის კანონის“ გასაჩივრების დროს დროებითი ღონისძიების სახით კანონის შეჩერება არ მოუთხოვიათ.
აბაშიძის თქმით, არავინ დაიჯეროს, რომ ნაცპროპაგანდისტი არასამთავრობოები იურისპრუდენციაში ერკვევიან, ხოლო, მათთვის უწინარესია უსამშობლოების დღის წესრიგით მოქმედება და აგენტოკრატიის ფინიობაა.
„საია და „ნაცენჯეოები“, მათი კურატორების მსგავსად, გზააბნეულნი არიან - სტრასბურგში გაასაჩივრეს ე.წ. რუსული კანონი გამჭვირვალობაზე და მის შეჩერებას არ ითხოვენ; ზიანი არ მიადგათ „ჩელიაბინსკურად“?
არავინ დაიჯეროს, რომ ნაცპროპაგანდისტი არასამთავრობოები იურისპრუდენციაში ერკვევიან. მათთვის უწინარესია უსამშობლოების დღის წესრიგით მოქმედება და აგენტოკრატიის ფინიობა. აწი ამ ანტისახელმწიფოებრივ პარაზიტებს სწორედაც რომ ამერიკული FARA-ს მსგავსი ქართული კანონი მიხედავს. გააგრძელონ სასოწარკვეთილად თორნტონებისა და ლანდსბერგისების იმედზე ყოფნა, მაინც უშანსოები არიან „30 ვერცხლის“ ფასად საქართველოსთან ბრძოლაში,“- წერს გია აბაშიძე.